ÖDEME VE TESLİMAT

Siparişim ne zaman elime ulaşır?

Siparişiniz,  kredi kartı güvenlik onayı veya havale/eft ödeme onayınız alındıktan sonra ortalama 1-14 iş günü içerisinde teslimat birimine verilmektedir. Teslimat birimine verildikten sonra 3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde ve hafta sonu verilen siparişlerde, tatili veya hafta sonunu izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır.

Teslimat problemlerinde ne yapmalıyım?

Teslimat birimi ürünleri teslim ederken lütfen paketlerin  hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, teslimat yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz ve teslimat yetkilisi ile tutanak oluşturup yaşadığınız sorunları belirtiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra teslimat biriminin  görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Ürün montajı kime ait?

Demonte ürün gruplarında kurulum müşteriye aittir. Paket içeriğinde kurulum şeması, tüm vida ve aksesuarların montaj şeması ile uyumlu malzeme torbası, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Montaj esnasında  herhangi bir sorunla karşılaşırsanız +90 (352) 322 07 47 no’lu  telefon numaramızdan veya servis@elifmobilya.com.tr mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Teslimat durumu

Teslimatlar Bina Önü şeklindedir.
Teslimat esnasında ürünlerinizi kontrol ederek alınız. Ambalajı açık veya hasarlı ürünlerin teslimatını kabul etmeyiniz.
Paketlerde herhangi bir ezilme, ıslanma, yırtılma vb. durumlardan herhangi birinin olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.
Hasar durumunda Hasar Tespit Tutanağı  tutulması zorunludur. Hasar Tespit Tutanağı bulunmayan ürünlerde iade kabul edilmemektedir.
Ürünler, karton kutularda sevk edilmektedir. Kutu açılışında kesici ve delici aletler kullanılmamalıdır. Bıçak, Maket Bıçağı, Kalem vb. ürünlerin kullanımından doğacak sorunlar müşteriye aittir.

Montaj

Elif Mobilya’ dan yapacağınız alışverişlerde ücretsiz teslimat ve montaj imkanlarından faydalanabilirsiniz.
Ücretsiz teslimat ve montaj yapılan iller:

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Fethiye, Gaziantep, Hatay, İstanbul (Anadolu), İstanbul (Avrupa), İzmir, Kırıkkale, Kocaeli (İzmit), Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon Yukarıda bulunan illerin merkez ilçeleri ve bu iller dışındaki yerler için nakliye ve kurulum ücretleri alınmaktadır.
Nakliye ve kurulum ücretlerini, +90 (352) 322 07 47 no’lu iletişim biriminden öğrenebilirsiniz.

Ürünlerimizi teslim aldığınızda lütfen ürün paketlerini kontrol ediniz. Herhangi bir hasar var ise teslimat görevlisine hasar tespit tutanağı tutturunuz. Kullanılmış veya kurulmuş ürünlerin iptali ve iadesi mümkün değildir. Teslimat birimleri ağır ürünlerimizi (gardırop, vestiyer vs.) kapınıza kadar teslim etmeyebilir.